![](/wp-content/uploads/2016/02/12782322_1549870588638963_195331965_n1.jpg)
Οι ασυνήθιστα υψηλές θερμοκρασίες των τελευταίων εβδομάδων ευνόησαν την έντονη παρουσία των κουνουπιών στην πόλη μας .
Σμήνη κουνουπιών έχουν κάνει την εμφάνισή τους στα δέντρα , τα λουλούδια ,επάνω στα αυτοκίνητα ,στα παράθυρα των σπιτιών , εισβάλλοντας με την πρώτη ευκαιρία και σε εσωτερικούς χώρους, με αποτέλεσμα να προκαλούν τη δικαιολογημένη δυσανασχέτηση των πολιτών.
Στο πάρκο Ολυμπιακής Φλόγας και στην παραλίμνια περιοχή η κατάσταση είναι αφόρητη! Και είμαστε ακόμα στα τέλη του Φλεβάρη!