![](/wp-content/uploads/2017/05/18623254_1926443677624146_2550502016417766945_o.jpg)
Ο Κυνηγητικός Σύλλογος Αργούς Ορεστικού στα πλαίσια των φιλοθηραματικών δραστηριοτήτων έχει προβεί στην απελευθέρωση 40λαγών σύμφωνα με την μελέτη και μέσα στα διοικητικά όρια του . Οι λαγοί είναι σημαδεμένοι στο πίσω μέρος με πράσινο σπρέι όποιος κυνηγός βρει η θηρεύσει παρακαλούμε να το δηλώσει στον Κυνηγητικό Σύλλογο για την συλλογή στατιστικών στοιχείων
Ακόμη προέβη σε ρίψη τροφών (καλαμπόκι) για τα αγριογούρουνα