![](/wp-content/uploads/2017/01/P1310617-w1000-h800.jpg)
Στον Ιερό Ναό της Αγίας Κυριακής της ομωνύμου Κοινότητος λειτούργησε ο Σεβασμιώτατος Μητροπολίτης Καστορίας κ. Σεραφείμ την Κυριακή 22 Ιανουαρίου 2017, με τη συμμετοχή του Εφημερίου του Ναού Πρωτ. Κωνσταντίνου Τομπατσίδη και των Διακόνων.
Ο Σεβασμιώτατος στο λόγο του αναφέρθηκε στο ευαγγελικό ανάγνωσμα της Κυριακής και προέτρεψε να δείχνουμε καθημερινά ειλικρινή και έμπρακτη μετάνοια, όπως ο Ζακχαίος της ευαγγελικής περικοπής και να είμαστε σίγουροι πως έτσι θα σωθούμε, όπως και ο Ζακχαίος και θα κερδίσουμε τη Βασιλεία των Ουρανών.
![P1310617-w1000-h800.jpg](http://www.imkastorias.gr/media/k2/galleries/2416/P1310617-w1000-h800.jpg)
![P1310622-w1000-h800.jpg](http://www.imkastorias.gr/media/k2/galleries/2416/P1310622-w1000-h800.jpg)
![P1310624-w1000-h800.jpg](http://www.imkastorias.gr/media/k2/galleries/2416/P1310624-w1000-h800.jpg)
![P1310626-w1000-h800.jpg](http://www.imkastorias.gr/media/k2/galleries/2416/P1310626-w1000-h800.jpg)
![P1310627-w1000-h800.jpg](http://www.imkastorias.gr/media/k2/galleries/2416/P1310627-w1000-h800.jpg)
![P1310629-w1000-h800.jpg](http://www.imkastorias.gr/media/k2/galleries/2416/P1310629-w1000-h800.jpg)
![P1310632-w1000-h800.jpg](http://www.imkastorias.gr/media/k2/galleries/2416/P1310632-w1000-h800.jpg)
![P1310634-w1000-h800.jpg](http://www.imkastorias.gr/media/k2/galleries/2416/P1310634-w1000-h800.jpg)
![P1310640-w1000-h800.jpg](http://www.imkastorias.gr/media/k2/galleries/2416/P1310640-w1000-h800.jpg)
![P1310644-w1000-h800.jpg](http://www.imkastorias.gr/media/k2/galleries/2416/P1310644-w1000-h800.jpg)
![P1310645-w1000-h800.jpg](http://www.imkastorias.gr/media/k2/galleries/2416/P1310645-w1000-h800.jpg)
![P1310648-w1000-h800.jpg](http://www.imkastorias.gr/media/k2/galleries/2416/P1310648-w1000-h800.jpg)
![P1310650-w1000-h800.jpg](http://www.imkastorias.gr/media/k2/galleries/2416/P1310650-w1000-h800.jpg)
![P1310652-w1000-h800.jpg](http://www.imkastorias.gr/media/k2/galleries/2416/P1310652-w1000-h800.jpg)
imkastorias.gr