Μπάσκετ: Φωτογραφίες από τη σπουδαία νίκη της Καστοριάς

Με το δεξί ξεκίνησε η ομάδα της Καστοριάς το 2017

Στα πλαίσια της 14ης Αγωνιστικής του Πρωταθλήματος Β΄ Εθνικής Κατηγορίας Ανδρών, η ομάδα του Α.Σ. Καστοριάς πέτυχε την 12η νίκη της στο Πρωτάθλημα (8η συνεχόμενη) επί της ομάδας της Καρδίτσας, με σκορ 79 – 67.

Ήταν ένα ιδιαίτερο παιχνίδι και για τις δύο ομάδες, μιας και προέρχονταν από επίσημη αγωνιστική απραξία περίπου ενός μήνα.

Το 1ο δεκάλεπτο ήταν αναγνωριστικό και με συνεχείς εναλλαγές στο σκορ έληξε 18- 19. Με την έναρξη του 2ουδεκαλέπτου, η ομάδα της Καστοριάς πήρε την πρωτοπορία στο σκορ όπου και τη διατήρησε μέχρι και τη λήξη του αγώνα (σκορ ημιχρόνου 40 – 32, 67 – 49 και τελικό 79 – 67).

Για άλλη μια φορά οι Παίκτες, το Προπονητικό team και η Διοίκηση του συλλόγου θα ήθελαν να ευχαριστήσουν το φίλαθλο κοινό της Καστοριάς που κατέκλυσε το «Δημήτρης Διαμαντίδης» και έδωσε ώθηση στην ομάδα μας.

Θα θέλαμε να ανανεώσουμε το ραντεβού με όλο τον κόσμο της Καστοριάς στο ντέρμπι της Τετάρτης στις 16:00, επί της ομάδας του Ερμή Αγιάς.

ΣΗΜΕΙΩΣΗ: Το παιχνίδι της Τετάρτης 18 Ιανουαρίου 2017 επί της ομάδας του Ερμή Αγιάς, θα διεξαχθεί στις 16:00 αντί 17:00 το απόγευμα.

Β΄ ΕΘΝΙΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΑΝΔΡΩΝ

Α.Σ.ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ – Α.Σ. ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ 79-67

Διαιτητές: Τσιμπάνος, Τσιρτσιμάλης

Δεκάλεπτα: 18-19, 40-32, 67-49, 79-67.

Α.Σ. Καστοριάς (Σούλιος): Κυριακόπουλος 18 (3), Χονδρογιάννης, Ματενίδης 4, Μπέγος, Απιδόπουλος 4, Ελευθεριάδης 18 (2), Τερσενίδης 2, Τασιούδης, Τεπετίδης 3 (1), Αντωνιάδης 5, Μπένας 14 (1), Τσότσος 11(1).

Α.Σ. Καρδίτσας (Ρουμελιώτης): Κουρέπης, Πανταζής, Λάκκας 9 (3), Σκορδάς, Μαυρογιάννης 11, Παππάς Κ. 5, Καμαριώτης 19 (4), Παπαδόπουλος 7, Τριχόπουλος 10 (2), Θέος 3 (1), Παππάς Γρ. 1.

Πηγή φωτογραφιών: ΣΕΝΤΡΑ ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ