ΑθλητικάΆργος ΟρεστικόΚαστοριάΚοζάνη

Μπάσκετ Παίδων: ΑΣ Άργος Ορεστικό – Μέγας Αλέξανδρος Κοζάνης 69-68 (ρεπορτάζ – βίντεο όλος ο αγώνας)

Με νίκη ξεκίνησαν τις υποχρεώσεις τους οι Παίδες του Άργους ενόψει του δευτέρου γύρου του πρωταθλήματος όπου επικράτησαν στην έδρα τους, πιο εύκολα από ότι μαρτυράει το τελικό σκορ, του Μεγάλου Αλεξάνδρου με σκορ 69-68.

Εκπληκτικό και εκρηκτικό παιχνίδι για 35 λεπτά για την ομάδα του Άργους όπου δεν άφησε κανένα περιθώριο στην αντίπαλη ομάδα να αντιδράσει, μέχρι τα τελευταία πέντε λεπτά του 4ου δεκαλέπτου όπου ψυχολογική και αγωνιστική κατάρρευση των γηπεδούχων, επέτρεψε στους φιλοξενούμενους να μπουν για τα καλά  στο παιχνίδι χωρίς ευτυχώς όμως να κάνουν την ολική ανατροπή. Έτσι οι παίδες του Άργους πήραν το πρώτο τους ροζ φύλλο αγώνα σε αυτή την φάση και την ψυχολογία ενόψει της δύσκολης συνέχειας με το εκτός έδρας παιχνίδι κόντρα στην ομάδα της Καστοριάς.

Δεκάλεπτα: 19-13, 45-23, 62-41, 69-68

ΑΣ Άργος Ορεστικό (Μιχαηλίδης Γ.): Σιδηρόπουλος 5, Τσιόλας 6, Διαμαντόπουλος 2, Νανάς, Νάκου Π. 17 (1)  , Παντουλάρης , Νάκου Κ. 11, Σαρρής 9 (1), Δήμου , Μυρκόπουλος 5 , Μίχος,   Κολιός 14 (1).