Δόξα Κορησού – Α.Ο. Κάστωρ 3-2 (φωτογραφίες – βίντεο)

Η Δόξα Κορησού αγωνίστηκε χθες Σάββατο 25 Νοέμβρη εντός έδρας, με νίκη επί του Κάστωρ με 3-2. Η χθεσινή νίκη έδωσε ακόμη ένα άλμα το οποίο θα είναι καθοριστικό για την συνέχεια του πρωταθλήματος. Η λειτουργία της ομάδας στο πρώτο ημίχρονο πήγε εξίσου υπέροχα και έτσι πέτυχε δύο τέρματα.
Ο κεντρικός Διονύσης Μηλιάτης αλλά και MVP μας έκλεψε την παράσταση με το υπέροχο τέρμα του !
Το δεύτερο τέρμα ήρθε από τον νεαρό μεσοεπιθετικό Βαγγέλη Γάκιας όπου έδωσε στην ομάδα μας το προβάδισμα των δύο τερμάτων !
Το τελευταίο σφύριγμα έγινε για το πρώτο ημίχρονο και η Δόξα πήγε στα αποδυτήρια με ηρεμία !
Στο δεύτερο ημίχρονο έγινε και η κορύφωση για το τέλος των τερμάτων μας με τον έμπειρο επιθετικό Άκη Σαλτσογλίδη να σουτάρει δυνατά και με ύψος η μπάλα να καταλήγει πάνω από τον τερματοφύλακα !
Τέλος η άμυνα μας ανοίχτηκε και ο Κάστωρ με πολλές ευκαιρίες πέτυχε δυο τέρματα!