ΑθλητικάΆργος ΟρεστικόΚαστοριά

Σήκωσε την κούπα του σχολικού πρωταθλήματος το 3ο ΓEΛ Καστοριάς (πλούσιο φωτορεπορτάζ)

Σημειώνοντας από ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο το 3ο ΓΕΛ Καστοριάς επικράτησε δίκαια του ΓΕΛ Άργους Ορεστικού στον τελικό Λυκείων νομού Καστοριάς, πανηγυρίζοντας μετά από αρκετά χρόνια την κατάκτηση του πρωταθλήματος.

Το ματς ήταν δυνατό, είχε γρήγορο ρυθμό με καλό θέαμα και ευκαιρίες και από τις δύο πλευρές. Ωστόσο, το ΓΕΛ Καστοριάς, έχοντας περισσότερο έμπειρο ρόστερ, ήταν καλύτερο στο μεγαλύτερο διάστημα, ενώ φάνηκε αποτελεσματικό και ουσιαστικό στην τελική προσπάθεια, φθάνοντας δίκαια στη νίκη με το καθαρό σκορ 2-0.

Το σκορ άνοιξε στο 18’ ο Σαββόπουλος Κ. με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι (1-0), ενώ τη… σκυτάλη στο σκοράρισμα πήρε στις αρχές της επανάληψης (47’), ο Μπάτζιος, δίνοντας … αέρα δύο τερμάτων στην ομάδα του (2-0), σκορ που παρέμεινε αναλλοίωτο μέχρι και τη λήξη της αναμέτρησης.

Διαιτητές : Δημητρίου, Εμμανουηλίδης, Μητκίδης.

3ο ΓΕΛ ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ : Ηλιόπουλος, Μπαμπούλης Β., Νικολάου, Σαββόπουλος Κ., Μιχαηλίδης, Τσακλίδης, Νικόπουλος, Σαββόπουλος Ε., Καραγιαννίδης, Μπάτζιος, Τσάπας. Αναπληρωματικοί : Τσιαμαντουρίδης, Πανταζής Χ., Θωμάς, Γκόσιος, Πέτρου, Μπαμπούλης Α.

ΓΕΛ ΑΡΓΟΥΣ ΟΡΕΣΤΙΚΟΥ : Γκόσιος, Αντωνιάδης, Βρέστα, Μήλιος Π., Μήλιος Χ., Μπαράκης, Χόντζα, Μπίζογλου, Μπλιάγκας, Παμπουκίδης, Σταυροθεόδωρος. Αναπληρωματικοί : Βασιλειάδης, Αντωνίου, Κρόι, Μπουντούκης, Παπαδαμιανός, Σιμάι.