ΑθλητικάΚαστοριάφωτορεπορτάζ

Σειρά φωτογραφιών από τον αγώνα Καστοριά – Αγρίνιο 73-64

Ακάθεκτη προχωράει η Καστοριά

Η Καστοριά κατέβαλε και το Αγρίνιο, με 73-64 στο «Δημήτρης Διαμαντίδης», και διατηρήθηκε μόνη πρώτη στην κορυφή της κατάταξης του Βορείου Ομίλου της Β’ Εθνικής, σε απόσταση από τους… διώκτες της.

Το παιχνίδι ήταν ντέρμπι για τα τρία πρώτα δεκάλεπτα, όπου η ομάδα του Αγρινίου παίζοντας απελευθερωμένα και χωρίς άγχος, κατάφερε να είναι κοντά στο σκορ και να απειλεί (σκορ 1ουδεκαλέπτου 21-18, ημίχρονο 35-32 και σκορ 3ου δεκαλέπτου 53-48).

Στο 4ο δεκάλεπτο η εικόνα του παιχνιδιού άλλαξε. Η ομάδα της Καστοριάς έπαιξε εξαιρετική άμυνα και ανεβάζοντας τα ποσοστά ευστοχίας στην επίθεση, ευστοχώντας και σε πολύ μεγάλα σουτ, πέτυχε τη 13η συνεχόμενη νίκη της, πανηγυρίζοντάς τη με τους οπαδούς της που σ’ ένα ακόμη παιχνίδι, στάθηκαν δίπλα της και κατέκλυσαν το Κλειστό Γυμναστήριο της Καστοριάς.

Τους ευχαριστούμε για άλλη μια φορά για τη θερμή συμπαράστασή τους.
Διαιτητές: Σιταρίδης, Δαμίγος

Δεκάλεπτα: 21-18, 35-32, 53-48, 73-64.

Α.Σ. Καστοριάς (Σούλιος): Κυριακόπουλος 13 (2), Μπέγος, Χονδρογιάννης, Ματενίδης 2, Απιδόπουλος 2, Ελευθεριάδης 15 (1), Χότζα, Τερσενίδης 10 (1), Τασιούδης 8, Τεπετίδης, Αντωνιάδης 11 (1), Μπένας 5, Τσότσος 5.
Α.Ο. Αγρινίου (Μυριούνης): Μπερερής 10, Τασόπουλος 16 (1), Σταμούλης, Τάσσος 4, Mπαρούχας 2, Γκρέκας 10 (1), Μήτσου 1, Γκόβας 16 (3), Μακρής 5.

**Πηγή φωτογραφιών: Sentra Καστοριάς