Φωτογραφίες και βίντεο από τη νέα σπουδαία νίκη της Καστοριάς (δηλώσεις)

Σαρωτική η Καστοριά 83-55 το Στρατώνι

Σε ευρείας έκτασης νίκη με 83-55 επί του Στρατωνίου έφθασε στο «Δημήτρης Διαμαντίδης» η Καστοριά, στο πλαίσιο της 17ης αγωνιστικής του Βόρειου Ομίλου της Β’ Εθνικής, και παρέμεινε πρώτη και με… διαφορά από τους διώκτες της στην κατάταξη.

Οι παίκτες του Α.Σ. Καστοριάς ξεκίνησαν δυναμικά  με πολλή ενέργεια σε επίθεση και άμυνα με σκορ δεκαλέπτου 22 – 11 και ημιχρόνου 36 – 26. Στο 3ο δεκάλεπτο υποχρέωσαν την αντίπαλη ομάδα να πετύχει μόνο 9 πόντους και με σκορ δεκαλέπτου 64 – 35, να αφήσουν το στίγμα τους στο παιχνίδι. Το τελικό αποτέλεσμα 83 – 55 ήρθε φυσιολογικά μετά από μία εξαιρετική εμφάνιση!

Ο κόσμος της Καστοριάς που για άλλο ένα παιχνίδι γέμισε ασφυκτικά το ΔΑΚ Καστοριάς, υπήρξε ο έκτος παίκτης και ώθησε την ομάδα μας σε άλλη μια πολύ μεγάλη επιτυχία. Δεν θα σταματήσουμε να τον ευχαριστούμε γι αυτό.

Αξίζει να σημειωθεί ότι όλα τα μέλη του Α.Σ. Καστοριάς προκειμένου να ευαισθητοποιήσουν όλο τον κόσμο της Καστοριάς και όχι μόνο, παράλληλα με το παιχνίδι, ενημέρωσαν για την αξία του να γίνει κάποιος δότης μυελού των οστών για την καταπολέμηση του καρκίνου.

Διαιτητές: Τσιρτσιμάλης, Αγραφιώτης.
Δεκάλεπτα: 22-11, 36-26, 64-35, 83-55.

Α.Σ.Καστοριάς (Σούλιος): Κυριακόπουλος 18 (4), Χονδρογιάννης, Ματενίδης 2, Απιδόπουλος 9, Ελευθεριάδης 4, Χότζα 2, Τερσενίδης 11 (3), Τασιούδης 2, Τεπετίδης 6 (1), Αντωνιάδης 10, Μπένας 17, Τσότσος 2.
Σ.Α. Στρατωνίου (Χατζούλης): Κελεσίδης 4, Γρηγοριάδης 2, Πονόπουλος, Κουντουραντζόγλου, Δελίδης 3 (1), Σουτζόπουλος 4, Σαμαράς 4, Φλιάτης Ι. 10 (1), Θωμαΐδης 9, Φλιάτης Γ. 1, Πολιτόπουλος, Δασκαλόπουλος 18

φωτορεπορτάζ: Sentra Kastorias