ΑθλητικάΚαστοριάΚοζάνη

Χάντμπολ: Τρίτη σερί νίκη για την Καστοριά

Τρίτη σερί νίκη για την ομάδα χάντμπολ της Καστοριάς απέναντι στην ομάδα Α.Ο. Κοζάνης. Η ομάδα της Καστοριάς ξεκίνησε πολύ δυνατά το παιχνίδι, δείχνοντας από την αρχή την διαφορά δυναμικότητας και στο 10΄ λεπτό το σκορ ήταν 4-0, χωρίς να χαλαρώσει με τον ίδιο ρυθμό μεγάλωσε την διάφορα και έκλεισε το ημίχρονο 15-09.

Στο δεύτερο μέρος συνέχισε δυνατά η ομάδα της Καστοριάς και στο 45΄ λεπτό το σκορ ήταν 24-14.

Από το 45΄ και μετά δόθηκε η ευκαιρία στους μικρούς της ομάδας να κερδίσουν λεπτά συμμέτοχης με αποτέλεσμα η ομάδα της Κοζάνης να μειώσει την διάφορα και το παιχνίδι να τελειώσει 25-21.

Για την Α.Ο.Α. Καστοριάς ξεχώρισαν Κωνσταντινίδης με 6 τέρματα και Τάσιος με 5.

Α.Ο.Α. Καστοριάς – Α.Ο. Κοζάνης 25-21

5 λεπτά : 3-0, 4-0, 08-01, 09-002, 10-06, 15-09 (ημιχρ.)

18-10, 20-12, 24-14, 24-14, 24-19, 25,21 (τελ.)

Α.Ο.Α. Καστοριάς: Πουλιος , Σαλαγιαννης, Αναστασιου 4, Τερζογλου 4,Κωνσταντινιδης 6, Τασιος 5, Γκαναρας 2, Σουκαλοπουλος 3, Δοκαλος, Τουλιος 1,Ντουφας, Παπακωστας, Τσιφλικιοτης , Γκογκου.

Α.Ο. Κοζάνης:(Μιχαηλίδης) Μελλιος 5, Τολης, Ετεργουλας 5, Vitollari 5,Τσιτσαρης 2, Τραγιας, Guberi 2, Παπαστεργιος, Αργυρης, Παπαδοπουλος, Σιδερης, Metani 2, Συρος.

Δίλεπτα: 5/2, Ρίψεις 7 μέτρων: 3/3 – 4/3