Βόλεϊ: Ήττα για τις Γυναίκες, νίκη για τις Παγκορασίδες (ρεπορτάζ – βαθμολογίες – βίντεο όλος ο αγώνας)

Στη δεύτερη αγωνιστική, με το πρώτο εκτός  έδρας παιχνίδι στην κατηγορία ΕΣΠΕΜ Α2 Γυναικών, η Καστοριά γνώρισε την ήττα από τον Ποσειδώνα Βέροιας με 3-0 σετ.

Στα δυο πρώτα σετ, ο Ποσειδώνας μπήκε καλύτερα με γρήγορες και μελετημένες κινήσεις και έφτασε εύκολα στη νίκη δημιουργώντας «πίεση» στην φιλοξενούμενη ομάδα.

Η εικόνα άλλαξε στο τρίτο σετ, με την ομάδα της Καστοριάς να φτάσει στο σημείο να ισοφαρίζει, με αποτέλεσμα για ένα χρονικό διάστημα οι δυο ομάδες να πηγαίνουν χέρι – χέρι στο σκορ. Τελικά τα κορίτσια του Ποσειδώνα κατάφεραν να προηγηθούν και να πάρουν και το 3ο σετ (25-14) κάνοντας έτσι το 3-0.