Μεγ. Αλέξ. Καλλιθέας – Παναργειακός 3-1 (βίντεο)

Την ήττα γνώρισε ο Παναργειακός από το Μεγ. Αλέξ. Καλλιθέας για το θεσμό του κυπέλλου Ε.Π.Σ. Καστοριάς. Η ομάδα του Άργους ηττήθηκε με σκορ 3-1.

Η ομάδα της Καστοριάς άνοιξε το σκορ στο 1ο ημίχρονο και πριν τη λήξη του έκανε δύο τα τέρματά της. Ο Παναργειακός έχασε από το 15ο λεπτό το βασικό επιθετικό του Γιάννη Λάκη που αποχώρησε με θλάση. Στην επανάληψη ο Παναργειακός μπήκε δυνατά αλλά δέχθηκε ένα “φθηνό” γκολ. Η ομάδα του Άργους μείωσε σε 3-1 με ένα καταπληκτικό γκολ που πέτυχε ο Γιάννης Ιωαννίδης ο οποίος αφού έκλεψε τη μπάλα από τους αντιπάλους, πέρασε σαν σταματημένους τέσσερις ποδοσφαιριστές της Καλλιθέας και πλάσαρε τον σταματημένο τερματοφύλακα.
  Μετά τη μείωση του σκορ ο Παναργειακός είχε ευκαιρίες να μειώσει και άλλο το σκορ ωστόσο ήταν αναποτελεσματικός στις προσπάθειές του και έτσι δίκαια η Καλλιθέα πήρε την πρόκριση για την επόμενη φάση του κυπέλλου.