ΑθλητικάΚαστοριά

Πινγκ – Πονγκ: Δυο νίκες για τους άνδρες του Κένταυρου Καστοριάς

765432

Το Σάββατο 22/10/2016 πραγματοποιήθηκε στα Ιωάννινα 4η, 5η και 6η αγωνιστική του διασυλλογικού πρωταθλήματος επιτραπέζιας αντισφαίρισης της κατηγορίας του Α’ τοπικού Βόρειας Ελλάδας.

Ο Α.Σ.Μ. Καστοριάς “Ο Κένταυρος” αρχικά αντιμετώπισε την αξιόλογη ομάδα του Γ.Σ. Βόλου, η καστοριανοί ομάδα δεν μπήκε δυνατά στα παιχνίδια  γνωρίζοντας την ήττα με 4-0 στις νίκες αλλά αξίζει να σημειωθεί ότι οι περισσότεροι αγώνες και τα σετ κρίθηκαν οριακά στις λεπτομέρειες.

Έπειτα η ομάδα του Κένταυρου Καστοριάς αντιμετώπισε την ομάδα του Φ.Ε.Α. Βετεράνων Δράμας και δίχως να αντιμετωπίσει ιδιαίτερες δυσκολίες κέρδισε με σκορ 4-0 στις νίκες.

Επίσης ο Κένταυρος Καστοριάς πήρε μια ακόμη νίκη αλλά στα “χαρτιά” καθώς η αντίπαλη ομάδα της Κομοτηνής έχει αποσυρθεί από το πρωτάθλημα.

Οι συνθέσεις των ομάδων:

Α.Σ.Μ. Καστοριάς “Ο Κένταυρος”: Γκιμουρτζίνας Ι, Γκιμουρτζίνας Αχ, Γκιμουρτζίνας Τρ.

Γ.Σ. Βόλου: Σακαλάκης Γ, Παπαβασιλείου Α, Παπαδημητρίου Κ.

Φ.Ε.Α. Βετεράνοι Δράμας: Πετρόπουλος Α, Κοχλιάδης χ, Μάλαμμας Μ.