Εύκολη νίκη πήρε τελικά ο Παναργειακός (φωτογραφίες)

Εύκολη νίκη πήρε τελικά ο Α.Σ.Παναργειακός απέναντι στην ομάδα των Γραμμοχωρίων στα πλαίσια της 5ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Ε.Π.Σ. Καστοριάς. Η ομάδα του Αντώνη Νικολαΐδη παρ’ όλο που βρέθηκε πίσω στο σκορ στο 30ο λεπτό μετά από χτύπημα πέναλντι, αντέδρασε γρήγορα και ισοφάρισε σε 1-1, 2 λεπτά αργότερα με απ’ευθείας εκτέλεση φάουλ του Δηνάδη. Λίγο πριν τη λήξη του 1ου ημιχρόνου ο Λάκης σκόραρε για τον Παναργειακό, βάζοντας την ομάδα του Άργους Ορεστικού μπροστά στο σκορ. Στο 2ο ημίχρονο ο Παναργειακός αξιοποίησε μία από τις πολλές προφανείς ευκαιρίες που είχε για να πετύχει γκολ και σκόραρε τελικά με τον Γαιτανάκη, διαμορφώνοντας το τελικό 3-1.

Στην αρχική εντεκάδα του Α.Σ.Παναργειακού παρατάχθηκαν οι Τοτονίδης κάτω απ’τα δοκάρια, Δηνάδης, Σιανής, Μπεκίρης, Μήλιος Χ., Ιωαννίδης, Βασιλειάδης, Βρέστα, Ηλιόπουλος, Γαιτανάκης και Λάκης. Ως αλλαγές αγωνίστηκαν οι Χρήστου, Στασινόπουλος και Αντωνιάδης.

Την επόμενη αγωνιστική (6η) ο Παναργειακός αγωνίζεται στο Νταηλάκη.