Στρατώνι – Α.Σ.Καστοριάς 77-60 (φωτογραφίες)

unnamed-1

Η Καστοριά δε δυσκολεύτηκε να κάνει το «δύο στα δύο», περνώντας από το Στρατώνι με 77-60. Οι παίκτες του Γιώργου Σούλιου, μετά από ένα αναγνωριστικό πρώτο ημίχρονο με σκορ 30-33, απέδωσαν σε υψηλά στάνταρ και στο 28ο λεπτό, το 45-59 έμοιαζε να τους δίνει ασφάλεια. Κάτι τέτοιο επιβεβαιώθηκε, όταν σε ένα διάστημα πίεσης από την πλευρά των γηπεδούχων, που μείωσε τη διαφορά στους οκτώ πόντους στα μέσα της τελευταίας περιόδου (60-68), κατάφεραν με ένα σερί   0-9 να ολοκληρώσουν τον αγώνα με ιδανικό τρόπο.

Διαιτητές: Τσιρτσιμάλης, Δαμίγος
Δεκάλεπτα: 14-18, 30-33, 50-62, 60-77
Σ.Α. Στρατωνίου (Χατζούλης): Κελεσίδης 13(4), Πολιτόπουλος 2, Δελίδης 3(1), Σαμαράς 6(2), Ζυγούρας, Θωμαΐδης 7(1), Σουτζόπουλος 15(3), Φλιάτης Ι. 4, Δασκαλόπουλος 10
Α.Σ.Καστοριάς (Σούλιος): Κυριακόπουλος 10(2), Χονδρογιάννης, Ματενίδης 2, Μπέγας, Ελευθεριάδης 19(2), Χότζα, Τερσενίδης 5(1), Τασιούδης 8, Τεπετίδης 4, Αντωνιάδης 14(3), Μπένας 8, Τσότσος 8