ΑθλητικάΆργος ΟρεστικόΚαστοριά

Χάλκινος ο Ιωάννης Πρώιος σε διεθνείς αγώνες στη Σερβία

12439239_1106481662704703_3026865938187694368_n

Σπουδαίες εμφανίσεις πραγματοποίησαν στο Κοπαόνικ της Σερβίας, σε διεθνείς αγώνες, οι αθλητές της εθνικής ομάδας των Αλπικών στις 15-17.03.2016.

Η Μαρία Σαμαρινού ανέβηκε στο βάθρο δισ, αφού κέρδισε ένα χρυσό και ένα χάλκινο μετάλλιο στην κατηγορία γυναικών, σε διαδοχικά αγωνίσματα τεχνικής κατάβασης. Επίσης στην ίδια κατηγορία η Φανή Μαρμαρέλλη και η Ναταλία Παπαιωάννου πλασαρίστηκαν στην πέμπτη και έξι θέση αντίστοιχα.

Στην κατηγορία αντρών ο Γιάννης Πρώιος κέρδισε ένα χάλκινο μετάλλιο ενώ ο Γιάννης Αντωνίου τερμάτισε τέταρτος και πέμπτος στα αγωνίσματα της τεχνικής κατάβασης. Το σημαντικό ήταν ότι, οι αθλητές μας συνδύασαν τις καλές θέσεις με πολύ καλούς βαθμούς FIS (36,00 και 35,16 αντίστοιχα) γεγονός που τους βελτίωσε τη διεθνή βαθμολογία τους.