Καστοριά – Καλλιθέα 2-0 (ρεπορτάζ)

omada

Σοβαρός τραυματισμός του Μίμη Παπαδόπουλου

Δυνατά ξεκίνησαν οι δύο ομάδες το παιχνίδι, σταδιακά όμως η Καστοριά απέκτησε τον έλεγχο του αγώνα και στο 22′ κέρδισε πέναλτι, σε μία φάση που ο διαιτητής θα μπορούσε να δώσει δεύτερη κίτρινη κάρτα στον Αναγνωστόπουλο της Καλλιθέας. Το πέναλτι εκτέλεσε εύστοχα ο Damzi για να γράψει το 1-0 για την Καστοριά.

Η πίεση συνεχίστηκε και στο 34′ με πολύ ωραία ενέργεια ο Rapo έκανε το 2-0. Από αυτό το σημείο και μέχρι τη λήξη του ημιχρόνου η Καλλιθέα πίεσε για να μειώσει το σκορ, χάνοντας ευκαιρίες κυρίως από στημένα, με σημαντικότερες από αυτές δύο κεφαλιές που βρήκαν το οριζόντιο δοκάρι.

Στο δεύτερο ημίχρονο το παιχνίδι κύλησε χωρίς ιδιαίτερες συγκινήσεις, με την Καστοριά να διαχειρίζεται σωστά το υπέρ της αποτέλεσμα. Οι τρεις φάσεις που σημάδεψαν το δεύτερο ημίχρονο ήταν η αποβολή του Γανόλη με δεύτερη κίτρινη κάρτα στο 70′, ένα δοκάρι για την ομάδα της Καστοριάς στο 75′ και ο σοβαρός τραυματισμός του ποδοσφαιριστή της Καλλιθέας Μίμη Παπαδόπουλου στο 85′.