Α2 Γυναικών: ΑΟ Ιωαννίνων – ΑΟΑ Καστοριάς 28-11(ρεπορτάζ – βίντεο)

987654

Σε τροχιά ανόδου βρίσκεται η γυναικεία ομάδα του ΑΟΙ που επικράτησε άνετα με 28-11 της Καστοριάς και συνέχισε την εντυπωσιακή της πορεία στο πρωτάθλημα της Α2 κατηγορίας παραμένοντας μόνη στη δεύτερη θέση του βαθμολογικού πίνακα.

Τα κορίτσια του Κώστα Χαρίση ήταν καλύτερα σε όλη τη διάρκεια του αγώνα και μπήκαν δυνατά στο παιχνίδι. Προηγήθηκαν 6-0 στο 10′ και 9-3 στο 20′ ενώ στη συνέχεια πάτησαν…γκάζι και αύξησαν τη διαφορά στο 12-3 του 25′ και στο 13-6 με το τέλος του πρώτου ημιχρόνου.

Με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου η διαφορά πήγε στο +11 (18-7) στο 30′ και έτσι ο Κώστας Χαρίσης βρήκε την ευκαιρία να χρησιμοποιήσει και παίκτριες που μέχρι τον αγώνα αυτόν δεν είχαν πολλά λεπτά συμμετοχής. Αυτό όμως δεν επηρέασε την απόδοση του ΑΟΙ που αύξησε τη διαφορά στο 22-9 στο 50′ και στο 25-10 στο 55′ με το τελικό 28-11 να αντικατοπτρίζει πλήρως τη διαφορά δυναμικότητας των δύο ομάδων.

Τα πεντάλεπτα: 2-0, 6-0, 6-1, 9-3, 12-3, 13-6 (ημίχρονο), 14-7, 18-7, 22-8, 22-9, 25-10, 28-11.

Α.Ο. Ιωαννίνων (Κώστας Χαρίσης): Βλαχοπούλου, Ζάνη, Ιωαννίδου (7), Δουμπού, Τζελέπη (1), Μπλίζου (1), Εφαπλωματά, Λιάκου (1), Σωτηροπούλου, Κυριαζή (6), Viller (1), Γκόγκου, Τραγουδαρά, Ζαμπαλά (3), Ιωάννου (7), Παπαθανασίου (1).

Α.Ο.Α. Καστοριάς: Λίζου, Νόρδου Δ., Τζιφονώτα (6), Μπαλιάκα (2), Τολιοπούλου (1), Νόρδου Κ., Μουρουζίδου, Χατζή (2), Κυριακοπούλου, Μαλέα, Κυρατζή, Ιωάννου