Μπάσκετ Κορασίδων Ε.ΚΑ.Σ.ΔΥ.Μ.: ΠΑΟΚ Μεσοποταμίας – Απόλλων Πτολεμαΐδας 39-62 (φωτογραφίες)

7e7bV4LΝωρίς το μεσημέρι της Κυριακής διεξήχθη στην Καστοριά ο αγώνας για τον δεύτερο γύρο του πρωταθλήματος, με τον ΑΠΟΛΛΩΝΑ να κερδίζει εύκολα.

Μετά από ένα νωχελικό 1ο δεκάλεπτο με αμυντικά και επιθετικά λάθη, η ομάδα λειτούργησε καλύτερα με αποτέλεσμα το ημίχρονο να την βρει 16 πόντους μπροστά 19-35. Το δεύτερο μέρος του αγώνα κινήθηκε χωρίς εξάρσεις και εκπλήξεις, με τον ΑΠΟΛΛΩΝΑ να έχει την ευκαιρία για περισσότερες δοκιμές σχημάτων και παικτριών.

Σε πολύ ικανοποιητικό γενικά επίπεδο η απόδοση όλων των παικτριών της ομάδας, η οποία έδειξε εξάλλου το εξαιρετικό βάθος και την ποιότητα όλων των κοριτσιών, αφού στο σημερινό παιχνίδι είχε να αντιμετωπίσει και κάποιες απουσίες.

Η Σύνθεση της ομάδας:

Αμπαρτζή Μαρία 3, Κοτζαϊτση Ευτέρπη 16, Σιδηροπούλου Έφη, Τρυφωνίδου Μαρία 8, Δανιηλίδου Αθηνά 5,Μάντσου Ελευθερία 2, Σιδέρη Φωτεινή 5, Χαϊντάρι Έρη 8,Κωνσταντινίδου Ραφαηλία 1, Αντωνίου Ισμήνη 12, Γρηγοριάδου Νίκη 2, Παπαδοπούλου Αναστασία.