«Δίας» Καστοριάς: Δύο μετάλλια στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Ξιφασκίας

12510498_911203358929211_8148268197826477748_n

Με τον καλύτερο τρόπο άνοιξε η «αυλαία» των αγωνιστικών υποχρεώσεων της ομάδας ξιφασκίας ” ΔΙΑΣ”. Οι πέντε αθλητές του Λευτέρη Χατζόπουλου πραγματικά εντυπωσίασαν στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα -13 στο Ξίφος Ασκήσεως κατακτώντας 2 μετάλλια.

Αναλυτικά στα Αγόρια (103 συμμετοχές), ο Στέφανος Γιοβάνης κατέκτησε το Χάλκινο μετάλλιο, επιβεβαιώνοντας την ανοδική του πορεία. Πολύ καλή η παρουσία των Αχιλλέα Χατζόπουλου (19ος), Κων/νου Χατζόπουλου (40ος) και Γιώργου Γιοβάνη (80ος).

Στα κορίτσια (60 συμμετοχές), η Ματίνα Μιχαηλίδου με φόρα από το τουρνουά KIDS CUP KASTORIA 2015, κατέκτησε το Ασημένιο μετάλλιο μετά από έναν συναρπαστικό τελικό που κρίθηκε στον πόντο.

Στο ομαδικό αγοριών (16 Ομάδες), οι αθλητές του “ΔΙΑ”  κατέλαβαν την 6η θέση. Η σύνθεση της ομάδας: Γιοβάνης Γ.,Γιοβάνης Στεφ.,Χατζόπουλος Αχ. και Χατζόπουλος Κων.